Dnia 5 lipca po godzinie 23:40 nasza jednostka OSP Grajewo została zadysponowana do zdarzenia związanego z wyciekiem gazu ze zbiornika znajdującego się na terenie jednej z firm w Grajewie.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono wyciek gazu z jednego ze zbiorników magazynowych. Działania strażaków polegały na:
🔹 zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,
🔹 zabezpieczeniu zbiornika oraz monitorowaniu stężenia gazu w powietrzu,
🔹 współpracy z pracownikami zakładu
Dzięki szybkiej reakcji i sprawnemu działaniu służb ratunkowych sytuacja została opanowana, a zagrożenie zneutralizowane. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

