3 Warsztaty Ratownictwa Medycznego Powiatu Grajewskiego RADZIŁÓW 2025

Admin

W słoneczną niedzielę, 19 października, w gościnnej Gminie Radziłów odbyły się 3. Warsztaty Ratownictwa Medycznego Powiatu Grajewskiego. Od wczesnych godzin porannych na terenie gminy rywalizowało 7 drużyn OSP z naszego powiatu.

Zespoły miały do wykonania szereg zadań ratowniczych przygotowanych w pięciu punktach ćwiczeń terenowych. Uczestnicy mierzyli się z realistycznie upozorowanymi zdarzeniami, takimi jak:

  • upadek z wysokości podczas wchodzenia po drabinie (Radziłów),

  • zderzenie quada z murowanym parkanem kościoła (Kramarzewo),

  • zadławienie dziecka na placu zabaw (Kieljany),

  • osoba po próbie samobójczej,

  • porażenie prądem i oparzenia III stopnia obu rąk (Okrasin).

Działania wszystkich drużyn były profesjonalnie oceniane i punktowane przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej PSP w Grajewie, przy wsparciu emerytowanego strażaka naszej jednostki.

Po zaciętej rywalizacji zwycięstwo wywalczyła jednostka OSP Grajewo.

Drugie miejsce zajęła OSP Klimaszewnica, a trzecie – po dogrywce – OSP Szczuczyn. Tuż za podium uplasowała się OSP Radziłów, która zdobyła taką samą liczbę punktów, jak trzecia drużyna. OSP Białaszewo, Bełda i Słucz otrzymały dyplomy za udział.

Cieszy nas coraz wyższy poziom umiejętności wszystkich uczestników. W tym roku zadania były bardziej wymagające, a ocena szczegółowa, jednak różnice punktowe między drużynami okazały się niewielkie – co tylko potwierdza wysoki poziom przygotowania ratowników.

Dziękujemy wszystkim jednostkom za udział, a Gminie Radziłów za jak zawsze serdeczne przyjęcie i gościnność. Gratulujemy także, że aż trzy jednostki z tej gminy wystawiły swoje reprezentacje!

Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji tego wydarzenia.

Już dziś zachęcamy wszystkie jednostki OSP do udziału w kolejnej edycji warsztatów – to intensywna, ale niezwykle skuteczna forma szkolenia, która realnie przekłada się na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu.

 

📸 st. kpt. Jarosław Szeszko – KP PSP w Grajewie

 

Udostępnij w social mediach :
Next Post

11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości

Dziś, 11 listopada, obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości – jedno z najważniejszych świąt w historii naszego kraju.To dzień, w którym wspominamy rok 1918, kiedy po 123 latach zaborów Polska odzyskała wolność i ponownie pojawiła się na mapie Europy. Dla nas, druhów Ochotniczej Straży Pożarnej w Grajewie, to także czas refleksji i wdzięczności wobec tych, którzy walczyli o niepodległość Ojczyzny – często […]