Ćwiczenia na obiekcie Stacji Regazyfikacji Gazu LNG w Grajewie

Admin

W dniu 25 Czerwca, na terenie Stacji Regazyfikacji Gazu LNG w Grajewie odbyły się specjalistyczne ćwiczenia z udziałem jednostek ochrony przeciwpożarowej. Celem przedsięwzięcia było rozpoznanie obiektu pod kątem możliwości i warunków prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych.

Stacja regazyfikacji LNG to obiekt o podwyższonym ryzyku, dlatego poznanie jego budowy, układu technologicznego oraz potencjalnych zagrożeń ma kluczowe znaczenie dla skuteczności działań służb ratowniczych. Podczas ćwiczeń strażacy zapoznali się z:

  • infrastrukturą technologiczną stacji,

  • lokalizacją zaworów odcinających i stref zagrożenia wybuchem,

  • procedurami bezpieczeństwa obowiązującymi na terenie obiektu,

  • możliwymi scenariuszami awaryjnymi i sposobami ich neutralizacji.

Ćwiczenia miały również na celu doskonalenie współpracy pomiędzy jednostkami OSP i PSP, a także personelem obsługującym stację.

Dziękujemy przedstawicielom firmy obsługującej obiekt za profesjonalne przygotowanie szkolenia oraz za możliwość przeprowadzenia rozpoznania operacyjnego w tak ważnym miejscu dla infrastruktury energetycznej naszego regionu.

Działania takie znacząco zwiększają nasze możliwości skutecznego reagowania w sytuacjach zagrożenia życia, zdrowia i środowiska.

 

Udostępnij w social mediach :
Next Post

XXIX Zawody Sportowo – Pożarnicze Jednostek OSP z terenu Gminy Grajewo

W Niedzielę 29 czerwca br. na pięknie przygotowanym obiekcie sportowym Szkoły Podstawowej w Wierzbowie odbyły się już XXIX Zawody Sportowo – Pożarnicze Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Grajewo. W rywalizacji udział wzięły 2 drużyny żeńskie i 9 drużyn męskich z terenu miasta i Gminy Grajewo. Przeprowadzono dwie konkurencje tj. sztafeta pożarnicza 7 x 50m z przeszkodami oraz ćwiczenie […]