To już 10 lat w KSRG i podpisane kolejne porozumienie na następne 5 lat

Admin
 
Dziś, 10 czerwca, Maciej Bednarko, Burmistrz Miasta Grajewo oraz przedstawiciele służb ratowniczych: bryg. Arkadiusz Lichota Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie i Krzysztof Chełmiński Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Grajewie podpisali porozumienie w sprawie włączenia jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Grajewie do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego.
Podpisane porozumienie jest już trzecim w historii OSP i stanowi ważny etap w integracji jednostki OSP z krajowym systemem ratowniczym, co pozwoli na jeszcze skuteczniejsze reagowanie w sytuacjach zagrożenia. Dzięki temu jednostka będzie mogła korzystać z nowoczesnego sprzętu, szkoleń oraz wsparcia ze strony państwowych służb ratowniczych.
Ponadto bryg. Arkadiusz Lichota Komendant PSP w Grajewie przekazał na ręce Prezesa OSP dyplom Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej z okazji 30-lecia krajowego systemu ratowniczo — gaśniczego.
 
Źródło: Miasto Grajewo
 
Udostępnij w social mediach :
Next Post

Wywrócona łódź – alarm fałszywy w dobrej wierze

W niedzielę po godzinie 14 nasza jednostka została zadysponowana do zgłoszenia o wywróconej łodzi na akwenie wodnym w Toczyłowie. Istniało realne podejrzenie, że ktoś mógł znaleźć się w niebezpieczeństwie. Na miejsce natychmiast udał się zastęp OSP Grajewo wraz z innymi służbami ratunkowymi. Po dokładnym sprawdzeniu terenu okazało się, że sytuacja nie stanowiła zagrożenia – nikt nie potrzebował pomocy, a zgłoszenie […]